
Eredoctoraat algemene verdiensten 2025 - mevrouw Hetty Helsmoortel en de heer Lieven Scheire
Promotor: Rector Herwig Leirs
Masterclass: Wetenschap moeilijk? Niet voor iedereen!
Abstract
Wetenschapscommunicatie is de sleutel tot het verbinden van de wetenschap en samenleving. Het wil complexe ideeën toegankelijk en begrijpelijk maken voor iedereen, van jong tot oud. UAntwerpen kent hierin een rijke traditie, kijk maar naar de wetenschapscafés, STEM-academies, evenementen als Dag van de Wetenschap of Red Robotegem én niet te vergeten de talrijke initiatieven om de eigen onderzoekers hierin te ondersteunen.
Naast de stappen die de hoger onderwijsinstellingen zetten, zijn er uiteraard ook wetenschapscommunicatoren die zelf hun pad hebben gebaand. Hetty Helsmoortel en Lieven Scheire kunnen hierin schoolvoorbeelden genoemd worden.
Wat waren hun drijfveren en wat motiveert hen nu nog steeds om deze weg te blijven volgen? Welke realisaties gaven hen de meeste voldoening? Tegen welke obstakels botsten ze aan? Dat vertellen ze graag in hun masterclass. Zeker zo belangrijk om op dit podium aan bod te laten komen: hun inzichten over hoe complexe wetenschap krachtig te communiceren, hun ervaringen rond succesvolle evenementen en hun expertise met de Vlaamse media.
Misschien heb je ook vragen rond het belang van podcasts, het bereiken van diverse doelgroepen, het enthousiasmeren van het brede publiek of hoe om te gaan met journalisten? Laat je inspireren tijdens deze masterclass.